Lišáci

Každý týden v úterý od 17:00 do 18:30

Sraz před klubovnou.

Pro všechny kluky od 7 do 11 let (1. stupeň ZŠ)

Vedoucí: Jirka (Severák) a Jirka více o vedoucích

Kontakt:

Pokřik: "Hej, hej, hej Lišíci jsou nej."

Co se děti v tomto věku učí?

• Zabavit se venku v přírodě, nejen doma ve svém pokoji.
  • Vycházet s ostatními vlčaty, učit se spolupráci a trpělivosti
  • Hrát spoustu nových her, s tím je také spojeno naučit se přijímat výhru i prohru
  • Být schopné říct svůj názor a říct i proč
  • Rozvíjet přirozenou zvídavost a představivost: kreativním vyráběním, divadlem či malováním.
  • Důvěřovat i jiným dospělým než rodičům.

Na schůzku potřebují?

• Bavlněný šátek, KPZ, uzlovačku, kapesní nůž
  • Zápisník, tužku, Stezku, skautský šátek
  • Oblečení vhodné na venkovní program (pláštěnku), v zimě čelovku
  • Pití

Akce pro Lišáky v roce 2022:

Bližší informace a potvrzení termínu 2 týdny před akcí.

17.9. - jednodenní výprava

22.-23.10. dvoudenní celooddílová výprava do Tábora

12.11. Slavnostní šátkování - celooddílová akce

26.11. V Benešově straší - Podvečerni šifrovací akce pořádaná skauty v Benešově

18.12. - Betlémské světlo - skauti a skautky z Pyšel rozdávají betlémské světlo na náměstí v Pyšelích

Představujeme Vám družinu Lišáků z 18. skautského oddílu v Pyšelích.

Scházíme se pravidelně každé úterý v čase od 17:00 do 18:30 v Pyšelích. Pokud to jen trochu počasí dovolí, snažíme se maximum času trávit venkovními aktivitami zaměřenými na skautskou praxi, poznávání přírody, to vše kombinujeme s pohybovými aktivitami. Když nás počasí ven nepustí, máme k dispozici klubovnu a program je přizpůsoben do vnitřních prostor.

Jenou měsíčně podnikáme o víkendu celodenní družinovou (případně oddílovou) výpravu s cílem poznávat zajímavá místa v našem regionu, nebo i místa vzdálenější.

Vyvrcholením roční činnosti bude letní tábor, kde si Lišáci užijí spoustu zábavy a jak doufáme zúročí získané zkušenosti.

V tuto chvíli máme 12 členů a rádi bychom ještě 2 nové Lišáky v našich řadách přivítali.

© 2021  SKAUT PYŠELY  | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode